כספת בתקן וכל מה שצריך לדעת 

כספת בתקן מה זה אומר?

רכישת כספת היא לא דבר בכדי, מטרתה  להבטיח את ההגנה המירבית על דברי ערך בין אם אלו חפצים יקרי ערך מוחשי או סנטימנטלי או לחלופין כסף ומסמכים, יחד עם זאת נשאלת השאלה הגדולה מהי איכות הכספת ועד כמה היא תגן על תכולתה? אז ככלל כספת ניתנת לפריצה אך לסוג הכספת משמעות רבה בכמה היא תעכב את הפורצים לבצעה את ה"עבודה" לכן כספת איכותית לא רק שתעכב את פעולת הפריצה אלה אף תגרום לפורץ לוותר על כך וזאת בין היתר כי על מנת לבצע זאת יהיה עליו לעבוד עליה כמה שעות ואפילו ימים לכן פורצים נרתעים ומראש כבר לא מתעסקים איתן. ישנן סוגים רבים של כספות ולכל אחת אחת מאפיינים שונים  בגודל, כמות הבריחים, עובי החלקים, חומרים ואף הגנות מיוחדות. ובאמאר זה בדיוק נבהיר את המשמעויות השונות.

משמעות כספת בתקן?

לצורך האבטחה כי הכספת תיהיה יעילה למטרתה בארץ ובעולם הונחו תקנים מסוימים אשר נועדו להבטיח את איכות הכספת. זה אולי נשמע כללי אבל ישנם תקנים שונים כדוגמת: תקן חברות ביטוח, תקן משטרה, תקן משרד הביטחון ועוד ועוד. על מנת שהכספת תהיה ככזאת הן עוברות מספר בדיקות ואלו הן שיקבעו באיזה תקן היא עומדת ויהיה לה בהתאם כך גם הצרכן יוכל לדעת מהי הכספת שעונה על צרכיו. גם אם הכספת ניראת לכם מספיק חזקה לא תמיד הדבר הוא נכון והינן אף קלות לפריצה ועקירה ממקומן. לשם כך התקן נועד וניתן להיעזר בו ולהבין כמה הכספת באמת בטוחה.

הבדיקות אותן עוברת הכספת לצור קביעת התקן

אחרי שהבהרנו מהן כספות בתקן נבין יותר לעומק את סדרת הבדיקות שכספת עוברת לקבלת התקן. בראשונה נבדקת הכספת את עמידותה בפני פריצות. חשוב לציין כי זוהי גם הבדיקה הכי בסיסית ולמעשה אם הכספת לא עוברת את הבדיקה אין לה שום משמעות ויכולת בתור הגנה ללקוח. לכל כספת ישנה יעוד שונה לכן כספות שמתאימות למקומות בהם הסיכון יחסית נמוך כספת כזו שאינה בתקן תתאים למקומות אלו. לאחר מכן תעבור הכספת סדרת בדיקות עיגון הכספת על מנת לבדוק את עמידותה בפני עקירה. הסטטיסטיקה מלמדת שאופי העבודה של הפורצים בכל הנוגע לכספות הוא שונה מהשאר ופה הם מנסים לעקור את הכספת ולא לפרוץ אותה, ואת פעולת הפריצה לבצע בתנאים נוחים יותר. ולבסוף תעבור הכספת את התחנה האחרונה לקביעת התקן המתאים בא היא תעבור  חסינות לאש, לגזים, לקדיחות חורים וכולה.

אז למה התקן חשוב?

התקן עוזר לאנשים וגופים להבין עד כמה הכספת באמת יעילה להגנה מפני הסכנות שאורבות להם. יש הרבה מקומות שיכולים להיות בסיכון גבוה, הרבה יותר מבית פרטי, כמו למשל בנקים או שירותי ביטחון. התקן הוא אמנם בסך הכול מספר בדיקות שבמידה ותעבור הכספת בהצלחה אך הבדיקות האלו משליכות על המציאות כי בסופו של דבר, אדם שינסה לפרוץ את הכספת או ינסה לשלוף אותה ככל הנראה לא יצליח ולכם יהיה את השקט הנפשי הזה, בדיוק כמו שלא הייתם קונים מוצר אחר שלא נבדק ויהיה משמעותי לביטחונכם האישי או של החפצים היקרים לכם.

אז מי משתמש בכספת בתקן?

ישנם הרבה אנשים וגופים שמשתמשים בכספת בתקן בלבד וניתן למנות בהם את הבנקים, משרדי ושירותי ביטחון וגם אנשים מהמגזר הפרטי והעסקי שרוצים הגנה מיטבית. בבנקים הכספת משמשת לשמירה על רכוש יקר בעבור לקוחות שמשכירים אותה או לשימוש פנימי של הבנק, במשרדי ביטחון הכספת משמשת למסמכים מסווגים ונשקים ולמעשה כל אדם יכול להיות יותר בטוח עמה, כאשר לעתים זו הדרישה של הביטוח. למידע נוסף פנו עוד היום למנעולן גל חיון.

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
כותב המאמר:  גל חיון
כותב המאמר: גל חיון

גל חיון, בן 31 ממבשרת ציון , מפקד קרבי בסדיר ובמילואים לוחם לשעבר ביחידה מיוחדת של משטרת ישראל ולאחר מכן ועד לשנה זו בתחום האבטחה במתקנים ואזורים רגישים ונפיצים במדינת ישראל. עבר שלל קורסים והדרכות רבות בניהם קורס מנעולנות ופריצה מתקדמת של רכבים וכספות.

כתבות נוספות שאולי יענינו אותך
G.L.S בקול העיר- לכתבה המלאה

ראיון בקול העיר- לכתבה המלאה לפינאלה, ומבלי להישמע דרמטי יותר מדי, 'ירושלמיז' רוצה לספר לכם שהמנעולן גל חיון אשכרה מדווח שלקראת הקיץ

קרא עוד »