כתובתינו

מבשרת ציון 9070511

שלחו לנו מייל

gls.locks@gmail.com

עינית דיגיטלית למה וכיצד הוא טוב לביטחון שלנו?

בראש ובראשונה נתחיל עם מהי בעצם עינית דיגיטלית? ואילו סוגים קיימים כיום בשוק?

תחילה עינית דיגיטלית היא בעצם מצלמה אשר מצדה החיצוני של הדלת נראית כמו עינית הסטנדרטית אך בשוני מהעינית הסטנדרטית היא בעלת מצלמה כאשר בחלקה הפנימי של הדלת מותקן מסך.

ישנם סוגים רבים של עיניות דיגיטליות המתחלקות למספר קטגוריות:

– עניות המצריכות הדלקה ידנית של המסך כאשר אדם דופק על הדלת או מצלצל בפעמון.
– עיניות בעלות חיישן תנועה אשר נדלקות אוטומטית.
– עיניות בעלות חיישן תנועה והקלטה אוטומטית בעת קירבה של אדם לדלת או בטווח חיישן התנועה ושמירת הסרטון על גבי כרטיס זיכרון.
– עיניות wifi אשר ניתן לראות מי נמצא מאחורי הדלת דרך הסמארטפון על ידי אפליקציה ייעודית.
אז אחרי שהבנו מהי עינית דיגיטלית ואילו סוגים קיימים כיום בשוק אז למה בכלל שנשקיע על מוצר זה הרי שבתפיסתנו זה רק גאדג׳ט מגניב.

אז זהו שלא! הסיבות למה דבר זה מומלץ מאוד מכמה סיבות:

1. כאשר יש לנו ילדים קטנים לרוב הם לא מגיעים לעינית ואף חלקם יפתחו את הדלת בלי לדעת מי העומד מאחוריה וזאת מהסיבה שאינם מגיעים לעינית המקובלת אליה צריך להצמיד את העין.
בחלק מהמקרים כאשר ההורים יוצאים לכמה רגעים או שהילד חזר מביה"ס הוא נשאר לבד וחשוף לאנשים בעלי אינטרסים לא ישרים לבדוק את הבית ללא ידיעתו ולהכין קרקע פוריה לפעולת פריצה לבית או לחלופין במקרה הקיצון לפדופילים.
2. אנשים מבוגרים כיום כמו ילדים הינם חסרי ישע אל מול הנוכלים והגנבים אחת השיטות הידועות כיום של חוליות גנבים שאחד מאנשיה מגיע בתחפושת או סיפור כיסוי של משלוחן, טכנאי ועוד ועוד וכאשר הם מונגשים לדירת המבוגר הם לוקחים דוגמית של מפתח הבית בעזרת חומרים כמו פלסטלינה או מצלמים את המפתח בסלולרי ומשכפלים, לאחר עבודת מודיעין בעת שהמבוגר אינו בבית הם יוצאים לדרך ומבצעים את פעולת הפריצה והגניבה.
3. בסעיף זה בשונה מהסעיפים מעלה מדובר על פונקציית ההקלטה רוב הפריצות כיום הינם פריצות שקטות או שכפולים לכן כאשר ישנה אופציית ההקלטה האוטומטית היא מספקת לנו צילומים של כל מי שנכנס לבית או היה בסביבת הבית כך שאנו יכולים גם לשחזר את מי שביקש את רעתכם.
4. יתרון נוסף הוא עלות להבדיל מהתקנת מצלמות אבטחה עינית דיגיטלית עלותה הרבה יותר זול ונותן את המענה הטוב ביותר הרי שהפושע אינו יודע שבעינית מותקנת מצלמה זה לא ממש מעניין אותו לעומת מצלמת אבטחה שהיא גלויה וניתנת לניתוק בדרכים כאלו ואחרות.
מכאן שהמלצתנו היא על העינית המקליטה עם חיישן תנועה ולמה?
להבדיל מהעיניות האחרות היתרון המשמעותי שלה שכאשר נכנס אדם לבית ולאחר מכן הייתה פריצה או שהונה את האדם יושב המקום לדוגמא בחתימות על מסמכים תחת סיפור כיסוי, נוכלים המתחזים לבעלי מקצועה ועוד כך ניתן לשחזר את הצילומים ולהביא ראיה בעת הגשת התלונה.

* חשוב לציין שברוב מצלמות אלו קיים גם תיעוד של תאריך ושעה על גבי צילום הווידאו.

להבדיל לסוגים האחרים של העיניות הדיגיטליות ישנם מספר חסרונות:
נתחיל עם ההדלקה הידנית על זאת נמנע שני חסרונות בולטים האחת שילדים צריכים כיסא או כל דבר כזה או אחר על מנת להגיע לכפתור ההדלקה דבר שלא רק מקשה עליהם אלה גם מסכן אותם בנפילה ופציעה. השנייה שהיא אינה מקליטה ובמצב של פריצה או מעשה נוכלות אין לנו כל תיעוד או אפשרות לשחזר מתי ואיך הגיע ופעל אותו אדם חיסרון זה הינו נמנע גם על עינית בעלת חיישן תנוע בלבד.
עינית wifi חסרונה העיקרי הוא אופן ההפעלה בעזרת אינטרנט אלחוטי במקרה של נפילת אינטרנט עינית זאת כבר אינה רלוונטית והגרוע יותר שאין לנו גם כל דרך לראות מי עומד מאחורי הדלת.

מוזמנים להתייעץ עם גל חיון מנעולן בירושלים:050-265-6025

אז מה היה לנו עד עכשיו?
כותב המאמר:  גל חיון
כותב המאמר: גל חיון

גל חיון, בן 31 ממבשרת ציון , מפקד קרבי בסדיר ובמילואים לוחם לשעבר ביחידה מיוחדת של משטרת ישראל ולאחר מכן ועד לשנה זו בתחום האבטחה במתקנים ואזורים רגישים ונפיצים במדינת ישראל. עבר שלל קורסים והדרכות רבות בניהם קורס מנעולנות ופריצה מתקדמת של רכבים וכספות.

כתבות נוספות שאולי יענינו אותך
G.L.S בקול העיר- לכתבה המלאה

ראיון בקול העיר- לכתבה המלאה לפינאלה, ומבלי להישמע דרמטי יותר מדי, 'ירושלמיז' רוצה לספר לכם שהמנעולן גל חיון אשכרה מדווח שלקראת הקיץ

קרא עוד »