התקנת כספות

הכל על התקנת כספות

ביטחון הבית היא עניין שמדאיג רבים , משום שלכולנו יש חפצים יקרים שצריך להגן עליהם. פריטים קטנים וברי ערך כמו מזומנים, גאדג'טים, מחשבים ניידים, תכשיטים ומסמכים הם מטרות קלות לגנבים. חפצים שאין להם תחליף כמו עתיקות ומזכרות פגיעים באותה מידה, החשש הוא לא הגניבה אלא השוד עצמו. לכן בעלי בתים רבים בוחרים בהתקנת כספת, המבטיחה כי לרכושם היקר ביותר יש שכבת הגנה נוספת. כמתקין ופורץ כספות בירושלים ובסביבה אני ממליץ על התקנה מסודרת על מנת להבטיח לכם הגנה מקסימלית. 

בחירת הכספת הנכונה

חשוב להבין כי מנעולן מקצועי ואמין יידע מה לעזור בבחירת והתקנת כספתהתקנת מנעול כספת היא עניין מורכב הדורש ידע וניסיון. 

המפתח לבחירה נכונה של כספת ביתית הוא זיהוי איזה סוג כספת אתה רוצה. כל כספת משרתת מטרה מעט שונה ומתאימה ליעד אחר. לדוגמא, יתכן ואתם זקוקים לכספת קטנה ועמידה באש למסמכים או כספת גדולה יותר שתוכל להכיל מחשבים ניידים וטאבלטים יקרים. 

שתי הקטגוריות העיקריות של הכספות הן עמידות בפני אש ועמידות בפני פריצות. 

כספות עמידות בפני פריצות – ישנם כספות המתאימות לקירות דקים או עבים בהתאם לכך יש לבחור את הכספת הרצויה. חשוב לשים לב לאיכות המנעול ולסוג הנעילה. 

כספות להגנה מפני האש  – בשריפה עזה, תכולתו של כספת סטנדרטית יכולה להתחמם ביותר ולהרס תוך מספר דקות. לכספות יש דירוג אש אשר יגיד לכם כמה דקות הן יכולות להימשך. 

התקנת כספת ביתית באופן מקצועי 

ישנם סוגים רבים של כספות, והן מגיעות במגוון גדלים. בחירת הכספת הנכונה היא משימה מורכבת, וזו זקוקה לבדיקה, מכיוון שכספת המותקנת בצורה לא טובה יכולה להיות חסרת תועלת. בנוסף לשיקולים כמו עלות ומנגנון הנעילה, בעל כספת חדש צריך לשקול שיטות התקנה. בהתאם לכספת הרצויה, התקנת כספת ביתית עשויה להיות להצטייר כעבודה מהירה אך בפועל על מנת שהתקנה תעשה נכון והכספת לא תפרץ יש להתקין את הכספת בצורה מקצועית. חשוב להבין כי כל הכספות חייבות להיות מותאמות היטב, על פי הנחיות שהיצרן קובע. לרוב זה כולל שימוש באביזרים ספציפיים. אביזרים אלו קריטיים  כדי להבטיח כי הכספת פועלת כראוי אך הם גם נחוצים למטרות ביטוח. חברת הביטוח יכולה לדחות תביעה על סמך התקנת כספת ביתית שלא על פי הוראות היצרן. 

חברת G.L.S המספקת שירותי מנעולנות , התקנת כספת ביתית, שירותי פריצה לבית ולעסק, פריצת כספות ורכבים ושכפול מפתחות בירושלים והסביבה.

לכל אדם ממוצע יש חפצים יקרי ערך אותם הוא רוצה לשמור במקום שהוא בטוח יותר מאשר להניח אותם לעיני כל או אפילו במגירות בשידה שליד המיטה. תכשיטים, כסף, אגרות חוב, חוזים, פרטים יקרי ערך שעברו מדור לדור במשפחה ואפילו נשק שצריך להרחיק מהישגם של הילדים ופורצים כל אלה ועוד יהיו דברים שסביר להניח שנרצה לשמור אותם בכספת ביתית. לצורך כסף נצטרך להזמין שירותי התקנת כספות ולבחור את הכספת המתאימה לנו ביותר, מנגנון הנעילה/הפתיחה שלה, עמידותה לאש ולפריצות ועוד. 

מדוע כדאי להתקין כספת ביתית?

התקנת כספות בבית חיוניות מאוד לביטחון של בני הבית. אי אפשר לשמור על כל החפצים יקרי הערך שלנו ולהכניס אותם לכספת כיוון שלעתים נרצה אותם מפוזרים ברחבי הבית. לדוגמה: ציור יקר שיהיה תלוי על הקיר, שרשרת או תכשיט אחר שנרצה להשתמש בו ושיהיה זמין עבורנו או פריט אומנותי יוקרתי ששווה הרבה כסף וגם כן משמש כדקורציה. ובכל זאת נעשה שימוש בכספת ביתית שנוכל לאחסן בה כמה מהדברים היותר יקרים עבורנו ולהעניק לעצמנו ביטחון שלפחות הדברים החשובים הללו יישארו בטוחים גם במקרה של פריצה חס וחלילה.

איך לבחור את הכספת המתאימה עבורנו?

יש סוגים רבים של כספות. אלה נבדלות זו מזו בגודל, בעובי הכספת, בסוג מנגנון הנעילה, ברמת האבטחה, בעמידות בפני פריצות, בעמידות בפני שריפות ועוד. כאמור בחירת הכספת הנכונה עבורכם תלוי במשתנים רבים כמו תקציב, המקום בו היא תותקן, גודל הכספת הרצוי, תכולת הכספת שתשמרו בה (ככל שיהיו שם דברים ששווים יותר כסף כך סביר שהכספת תצטרך להיות איכותית ויקרה יותר) ועוד.

שימו לב כי לבחירת הכספת משמעויות רבות לרוב אין אנו ממליצים להשתמש בכספות מטמבוריות וכדומה מכיוונן שאלה ניתנות לפריצה בקלות ואינן אפקטיביות ועל כן ממלץ להשקיע קצת יותר ולבחור כספת מבין החברות הקיימות בשוק המתמחות בכספות. 

התקנה מקצועית היא הבסיס לשימוש טוב וארוך טווח בכספת:

לאחר שתבחרו את סוג הכספת המתאימה לכם או תתייעצו עם הצוות המקצועי המתקין את הכספת ותתאימו את הכספת לצרכים שלכם – תצטרכו לשים לב שההתקנה מתבצעת כמו שצריך ושהכספת הינה כמו שצריך. כלומר שהכספת איננה עקומה או חבולה, שהיא חדשה ולא משומשת ולא כזו שנפרצה בעבר. כמו כן ששיטת הנעילה שלה ברורה לכם וכמובן שההתקנה בבית לא תפגע ברכוש או בתשתיות המבנה  לרוב נתקין את הכספת במקום מוסתר או לחלופין נבחר להתקין כספת מוגנת יותר במידה ואנו זקוקים לאחת גדולה המשותף לכולן הוא שיש לשים לב כי הכספת מותקן במספר נקודות עגינה לקיר או לרצפה או שניהם ביחד על מנת להקשות על הפורצים לעקור אותה ואף למנוע זאת ככל שניתן.

אולי יעניין אותך גם: