כתובתינו

מבשרת ציון 9070511

שלחו לנו מייל

gls.locks@gmail.com

סוגי מנעולים

בין אם אתם נכנסים לדירה חדשה ורוצים להחליף מנעול, נשבר לכם המנעול וצריכים חדש או מכל סיבה אחרת, בחירת סוג המנעול היא בחירה בעלת חשיבות גבוהה ביותר. איכות וחוזק המנעול לא רק עוזרים לנו לשמור על הבית או העסק שלנו מפני פריצות, אלא גם תורמים לשקט הנפשי שלנו בידיעה שהבית או העסק ודברי הערך שלנו מוגנים ושמורים היטב. גל חיון, מנעולן בירושלים מפרט לכם את סוגי המנעולים במאמר הבא:

איזה סוגים של מנעולים קיימים?

בכדי שתוכלו לבחור בצורה הנכונה והחכמה ביותר את סוג המנעול המתאים לצרכים שלכם, סיכמנו עבורכם רשימה של סוגי המנעולים הנפוצים ביותר כיום ומה ההבדלים העיקריים ביניהם.

  • צילינדר: הצילינדר הם חלק חשבו ממנגנון הנעילה בדלת , ומהווים למעשה את המנעול הקלאסי והמוכר לכולנו. מנעולים מסוג זה קיימים באכויות שונות וברמת אבטחה שונות, אך אם הותקנו לא כראוי אורך חייהם יקוצר ועלול לגרום לתקלות רבות . ישנן דרגות ורמות חוזק שונות של מנעולי צילינדר במחירים שונים, כשהזולים יותר הינם קלים לפריצה שקטה ושכפול פירטי (שכפול לא מבוקר על ידי עבריינים), בעוד שהיקרים יותר יעשו חיים קשים לכל פורץ וחלקם אף יהיו בלתי ניתנים לפריצה שקטה או שכפול פירטי.
    כיום קיימים שני סוגי צילינדרים נפוצים הלשונית אלו נפוצים בעיקר על דלתות פנים, דלתות מזכוכית או דלתות עץ וברזל. וישנים צילינדרים בעלי גלגל שיניים אלו הם מותקנים בדלתות כניסה הסטנדרטיות והנפוצות כיום.
  • מנעול כספת ( ג'ואל) מנעולי כספת הם מנעולים המותקנים במיקום גבוה יותר ממנעולים אחרים, בדרך כלל בגובה העיניים. מנעולים מסוג זה בדרך כלל מצורפים למנעולים אחרים, בעיקר בכדי להקשות על פריצות והוספת אמצעי נעילה נוסף. נמצא מנעולים מסוג זה בעיקר בדלתות כניסה. כיום כאשר תרכשו דלת חדשה רוב יצרניות הדלתות השונות יעשו הכנה מראש להתקנת מנעול מסוג זה.
  • מנעול אלקטרוני: מנעולים אלקטרונים הם מהמנעולים החדישים (וגם היקרים) ביותר כיום, כאשר חלקם אינם מצריכים אפילו מפתח. למנעולים אלקטרוניים שונים עובדים בצורה שונה והמתקדמים שבהם אף אינם מצריכים חיבור לחשמל , כשהדרכים הנפוצות ביותר הן באמצעות קוד סודי, טביעת אצבע, צ'יפ ואפילו סמארטפון למנגנונים אלו אף פונקציות רבות המהווים פתרונות נעילה בהתאם לצרכי הלקוח .
  • מנעול חשמלי- אלו הם בעצם מנגנונים המחוברים למערכת נוספת הפועלת באמצעות חשמל כדוגמת קודן חשמלי מערכת אינטרקום וכדומה חסרונה של מערכת זו היא בעת הפסקת חשמל הדלת נשארת פתוחה ללא נעילה.
  • מנעול מגנטי למנעול זה קיימים שני סוגים נפוצים כיום ואף הינם שונים באופן פעולתם וחשוב להבדיל בין השניים. המנעול המגנטי כיום נפוץ כיום בדלתות פנים שכן בעבר הדלת הייתה נטרקת בחוזקה ועשה הרבה רעש ואף דבר זה מסב נזק לדלת עצה לכן התקנת מנעול חבוי מגנטי מהווה פיתרון מושלים כך שהלתת סגר באופן מבוקר ושקט. לעומת זאת קיימים גם מנעולים אלקטרו מגנטיים אלו נפוצים בעיקר במבני עסקים שכן אלו פועלים באמצעות מתח חשמל ואף עומדים בעומסי כוח גדולים כך שלא ניתן יהיה לפתוח באמצעות הפעלת כוח .
  • מנעול תלי (תלייה) – זהו מנעול נפוץ כיום המוכר בעיקר במבני עסקים לנעילת שערים, סורגים, נעילה באמצעות שרשרת ומעול מסוג זה גם למנעולים אלו קיימים רמות אבטחה וחוזק שונות. המנעול בנוי משני חלקים וו ברזל או פלדה בצורת האות U וגוף המנעול בו קיים מנגנון הנעילה.

חשוב לציין כי קיימים כיום אלפי סוגים של מנעולים שהינם פחות נפוצים אך מותאמים לצרכים שונים כדוגמת תיבות דואר, ויטרינות ועוד…

סוגי מנעולים
אז מה היה לנו עד עכשיו?
כותב המאמר:  גל חיון
כותב המאמר: גל חיון

גל חיון, בן 31 ממבשרת ציון , מפקד קרבי בסדיר ובמילואים לוחם לשעבר ביחידה מיוחדת של משטרת ישראל ולאחר מכן ועד לשנה זו בתחום האבטחה במתקנים ואזורים רגישים ונפיצים במדינת ישראל. עבר שלל קורסים והדרכות רבות בניהם קורס מנעולנות ופריצה מתקדמת של רכבים וכספות.

פוסטים נוספים שאולי יענינו אותך
כספות
תקני כספות

בעולם קיימים תקנים והגדרות שונות לכספות כאשר כל תקן הינו מגדיר את רמת העמידות וההגנה של הכספת בפריצה כאשר כל תקן כינו מתייחס לפרמטרים שונים

קרא עוד »
Security camera peaking from the darkness
התקנת מערכת הזעקה בתקן 

כאשר אדם מבקש לבטח את ביתו או מבנה עסקי במקרים רבים ישנה דרישה למערכת בתקן 1337 למערכת זו ישנן דרישות מפורטות אולם מתקין מערכות גילוי

קרא עוד »