סוגי מפתחות

איזה סוגים של מפתחות קימיים?

גל חיון, מנעולן בירושלים מפרט לכם את סוגי המפתחות: המפתח הוא בין הכלים שאנו משתמשים בהם הכי הרבה במהלך היום. אנו משתמשים במפתחות כל כך הרבה, עד שאנו לעיתים לוקחים אותם כמובנים מאליהם, בלי לדעת שקיימים מספר סוגים שונים של מפתחות. אם אתם צריכים לשכפל את המפתח שלכם מכל סיבה שהיא, אנו ממליצים להכיר את כל סוגי המפתחות הנפוצים שקיימים. בכדי לעשות לכם סדר, סיכמנו עבורכם רשימה של כמה סוגי מפתחות פופולריים בעולם המנעלנות.

מפתח משונן

מפתחות משוננים הם המפתחות הקלאסיים והמוכרים ביותר שיש. מדובר למעשה במפתח מתכת שעליו יש שיניים המתאימות למנעול ספציפי. מפתחות מסוג זה נפוצים בעיקר בצילינדרים סטנדרטיים המותקנים בדלתות למחסנים ושערים ואף במקרים מסוימים בדלתות כניסה . מפתחות מסוג זה הם קלים וזולים לשכפול.

מפתח חורים

מפתח חורים משוייך בדרך כלל למנעול חזק בהרבה ממנעולי צילינדר הסטנדרטיים, וככזה, הוא מגיע עם מפתח חזק בהתאם. מפתחות מסוג זה בדרך נפוצים בצלינדרים הקלסיים בדלתות כניסה כיום ישנם צלינדרים בעלי רמות אבטחה גבוהות בעלי חריטת נחש אשר מקשה על שכפול פירטי של המפתח ועשוי מחומרים מיוחדים, המשתנים בהתאם לחברה שייצרה את המנעול, ומכילים שיניים מורכבות בהרבה מאלו שעל מפתחות משוננים פשוטים. אם אתם נדרשים לשכפל מפתח מסוג זה, שימו לב שלא תוכלו לעשות זאת בכל מקום. שכפולים של מפתחות מסוג זה דורשים מיומנות רבה בהרבה, ונעשים על ידי מנעולנים מורשים. השכפול נעשה על מפתח "ריק", הנקרא גם גלם, אותו שולחת החברה למנעולן המורשה, כשרק עליו אפשר לשכפל את המפתח.

מפתח אפס

מפתחות אפס הם המפתחות הפשוטים שפותחים כמעט כל דלת עם מנעול מתאים. לרוב, הם משמשים לנעילה ופתיחה של דלתות פנים ללא מנעולי צילינדר. אין צורך לשכפל מפתחות אפס, וניתן לקנות אותם כמעט בכל חנות טמבוריה או אצל כל מנעולן. עם זאת, היום ישנם כמה סוגים של מפתחות אפס, אז מומלץ לשים לב שאתם קונים את הסוג שמתאים למנעולים בבית שלכם.

האם ניתן לשכפל כל מפתח?

למרבה הצער, ישנם סוגים של מפתחות שהשכפול שלהם מסובך בהרבה. בין המפתחות האלה נמצא מפתחות לרכב, מפתחות עם כרטיס בקרת שכפול ומפתחות לכספות מתקדמות.
שנייה לפני שאתם בוחרים צילינדר אנו ממליצים לוודא שלצילנדר יש תו תקן ישראלי ת"י 950 או תו תקן אירופאי EN1303.

גל חיון מעניק את השירות של שכפול מפתחות בירושלים והסביבה >>

 

סוגי מפתחות
אז מה היה לנו עד עכשיו?
כותב המאמר:  גל חיון
כותב המאמר: גל חיון

גל חיון, בן 31 ממבשרת ציון , מפקד קרבי בסדיר ובמילואים לוחם לשעבר ביחידה מיוחדת של משטרת ישראל ולאחר מכן ועד לשנה זו בתחום האבטחה במתקנים ואזורים רגישים ונפיצים במדינת ישראל. עבר שלל קורסים והדרכות רבות בניהם קורס מנעולנות ופריצה מתקדמת של רכבים וכספות.

כתבות נוספות שאולי יענינו אותך
G.L.S בקול העיר- לכתבה המלאה

ראיון בקול העיר- לכתבה המלאה לפינאלה, ומבלי להישמע דרמטי יותר מדי, 'ירושלמיז' רוצה לספר לכם שהמנעולן גל חיון אשכרה מדווח שלקראת הקיץ

קרא עוד »