מעבר דירה וכל מה שצריך לדעת

בשעה טובה ומוצלחת נכנסתם לדירה חדשה קיבלתם את המפתחות מהקבלן או מהמוכר אז מה קורה עכשיו?

מס' דברים חשובים שצריך לדעת בעת מעבר לדירה חדשה מקבלן:
1. קנינו דירה חדשה מקבלן מזל טוב אבל יש בעיה הקבלן במהלך ביצוע העבודה מעסיק קבלני משנה רבים לכל אחד מהם ניתן מפתח לדירה לרוב הקבלנים ישתמשו בצילינדר פשוט כך שאת המפתחות יכולים לשכפל כל מי שרק מעוניין בכך ללא בבקרה ולא ניתן לדעת מה מספר העתקים הקיימים למפתח ובידי מי אלו נמצאים.
2. בשל עבודות הבנייה הצילינדר צובר לכלוך ששוקע בין אם זה מהאוויר או לחלופין מהמפתח שצובר לכלוך.
במקרה זה יכולות להיות שתי אופציות האחת שיהיה קושי לפתוח ולנעול את הדלת כבר בטווח המידי של קבלת הדירה השנייה בעתיד הלא רחוק יחלו בעיות אלה אשר יגרמו לאחר זמן מה  לבלאי מנגנון האבטחה של הדלת מה שיוריד מרמת האבטחה שלה חשוב לציין כי ניתן להחליף את מנגנון הנעילה של הדלת (הבריחים) אך דבר זה כרוך בעלויות יקרות לפעמים בעלות של דלת חדשה ואף לוקח מספר חודשים עד שישנו חלק חדש מהסיבה של כל דלת בריחים שונים ויש לייצר בריח תואם במיוחד.

בעת מעבר דירה ממוכר פרטי

1. בקניית דירה מאדם פרטי בעיות הצטברות הלכלוך כמו בדירה חדשה מקבלן קיימת גם היא אך יחד עם זאת רבים האנשים אינם מזמינים בעלי מקצוע בעת תקלה ומנסים לפתור זאת בעצמם אז מה הבעיה עם זה?
לרוב הערכת התקלה אינה נכונה בדרך כלל הטיפול ע"י אנשים אלו יעשה בהתזת שמן לתוך הצילינדר או למנגנון הנעילה במקרה כזה האבק המצבר במהלך הזמן יהפוך גושי ויהרוס את כל חלקי המנגנון ואת הצילינדר.
במקרה זה רק על ידי פירוק הפירזול והצילינדר ניתןיהיה לראות האם קיים שמן ולכלוך.

2. עם קניית הדירה איננו יודעים לאילו מטרות ולמי הושכרה הדירה לכן קיימים משתנים שאינו יודעים אותם כמו מי גר בדירה קודם לכן מה היה שימושה וכמה אנשים ישנו מפתח של הדירה.

אז מה כן כדאי לעשות?

1. בעת מעבר דירה המלצתנו היא להחליף לצילינדר חדש בעל כרטיס בקרת שיכפול ואף ברמת אבטחה גבוהה מפני סוגי הפריצות השונות כגון פריצה שקטה.
2. במידה ומחיר הדירה הוא יקר הגנבים והפורצים יעריכו כי לדיירי הבית הנכנסים יש הון גבוהה לכן חשוב להערך גם לזה.
המלצתנו היא להתקין מנעול ג׳ואל (מנעול כספת).
3. במהלך תהליך הבנייה של הבית או שנקנה מאדם פרטי רבים מכירים את נקודות התורפה שלו ואת סביבתו אם בעייתית או לא אם מתקיימות פריצות רבות באזור או לא ועוד ועוד משתנים שאינם ידועים לכם.
לרוב אנשים ישקיעו המון כסף על מערכות אבטחה ומיגון מצלמות וכדומה.
בהקשר זה ישנו פתרון קל יותר וזול יותר וניתן להתקין עינית דיגיטלית בעלת חיישן תנועה כאשר מי שמתקרב לדלת היא מתחילה להקליט ללא ידיעתו והסרטונים נשמרים על גבי כרטיס זיכרון.
ישנם משתנים רבים וקומבינציות רבות של אביזרים ומנגנונים על מנת לשמור על ביתנו ולהקטין את הסיכוי שמישהו ירצה לפרוץ אליו.
חלקם יקרים יותר וחלקם פחות הכי חשוב זה לדעת כיצד לתעל את בחירת המנעולים ואביזרים כך שניתן יהיה למקסם את רמת המיגון במינימום הוצאה.
*זכרו שאין דבר שלא ניתן לפרוץ השאלה כמה קשה לפרוץ ככל שיהיה קשה יותרלעשות זאת הגנבים/ פרצים/ ונוכלים יתרחקו מהבית ויעברו לבית אחר.

מוזמנים להתייעץ עם גל חיון מנעולן בירושלים:050-265-6025

אז מה היה לנו עד עכשיו?
כותב המאמר:  גל חיון
כותב המאמר: גל חיון

גל חיון, בן 31 ממבשרת ציון , מפקד קרבי בסדיר ובמילואים לוחם לשעבר ביחידה מיוחדת של משטרת ישראל ולאחר מכן ועד לשנה זו בתחום האבטחה במתקנים ואזורים רגישים ונפיצים במדינת ישראל. עבר שלל קורסים והדרכות רבות בניהם קורס מנעולנות ופריצה מתקדמת של רכבים וכספות.

כתבות נוספות שאולי יענינו אותך
G.L.S בקול העיר- לכתבה המלאה

ראיון בקול העיר- לכתבה המלאה לפינאלה, ומבלי להישמע דרמטי יותר מדי, 'ירושלמיז' רוצה לספר לכם שהמנעולן גל חיון אשכרה מדווח שלקראת הקיץ

קרא עוד »